Sık Sorulanlar


Bilim şenliğimiz Yozgat kent meydanında yapılacaktır.

Bozok Yaylası Bilimle Şenleniyor projesi Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Yozgat Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi tarafından yürütülen TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği programı kapsamında desteklenmektedir.

Her atölye belirli bir yaş grubuna uygun olmakla birlikte her yaş grubu için atölyelerimiz bulunmaktadır. Bazı atölyelerimize veliler ile öğrenciler birlikte katılım sağlamalıdırlar.

Atölyelerimize internet sitemizde bulunan "Başvuru Sayfası" sekmesi üzerinden kayıt olabilirsiniz.

Atölyelerde yer olduğu sürece öğrenciler diledikleri kadar atölyeye katılım sağlayabilirler ancak internet sitesi üzerinden yalnızca 3 atölyeye kayıt olabilirler.

Öncelikle "Atölyeler" sayfasında bulunan 28 farklı atölyeyi inceleyerek katılmak istediğiniz atölyeleri belirleyiniz. Her öğrenci bir gün için en fazla 3 atölyeye kayıt olabilmektedir. Her atölyenin belirli bir yaş grubuna hitap ettiğini unutmayınız. Katılmak istediğiniz atölyelere karar verdikten sonra "Başvuru Sayfası" üzerinden Atölye çalışma saatlerini seçerek kayıt olabilirsiniz. Etkinlik günü belirtilen saatte seçtiğiniz atölyede sizi bekliyor olacağız.